Pazartesi , 23 Mayıs 2022
GÜNCEL

Asfa İzcileri, Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katıldı 57’nci Alay’ın izinden yürüdü.

Asfa Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri 22-26 Nisan tarihleri arasında Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim” Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katıldı. Çanakkale Savaşları’nın 102. yıl dönümünde Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyü yakınlarındaki Kocadere’de kamp yapan izciler, kahraman dedelerini andı. Asfa’lı izcilerin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden ve aralarında Hatay Reyhanlı sığınmacı kampında kalan Suriyeli çocukların da olduğu, Filistin, Lübnan, Gürcistan, Kıbrıs, Bosna Hersek gibi ülkelerden toplam 4 bin 990 izci katıldı.

57’nci Alay’ın izinden gittiler
Sabah top sesleriyle uyanan izciler, 102 yıl önce 57’nci Alay’ın yaptığı gibi hamur kızartması ve çorbadan oluşan sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra saçlarına kına yaktırarak ellerinde Türk bayraklarıyla Conkbayırı’na doğru yola koyuldu. Kamp alanından çıkışta izcileri mehter takımı uğurladı. Üzerlerinde ‘Dedeciğim Ben Geldim’ yazılı yeleklerle 57’nci Alay güzergahından yürüyen izciler Conkbayırı’na ulaştı.

Kampı başarı ile tamamlayan izci ve liderlere, Asfa Halil Necati İlkokul Müdürü Ahmet DOĞAN Bey tarafından törende hediyeleri takdim edildi.

Asfa Gençlik ve Spor Kulübü