Cuma , 1 Temmuz 2022
GÜNCEL

Asfa İzcileri Ümraniye Kent Orman Kampını Büyük Bir Coşkuyla Tamamladı!

Asfa Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 4-6 Kasım 2016 tarihleri arasında Ümraniye Kent Orman İzcilik Tesislerinde ”İzcilik Teknikleri ve Metodları” temalı kulüp kampı 162 izci ve 30 liderin katılımıyla toplamda  192 kişiyle tamamlandı.

İzcilerin kamp süresince heyecanları ve coşkuları görülmeye değerdi.

İzciler, okçuluk, tırmanma, doğa yürüyüşü, gece yürüyüşü, ebru istasyonu, atış istasyonu, hazine avı, teknik iz işaretleri,  izcilik teknikleri ve metodları, ateş çeşitleri, tesis hazırlama, çadır kurma, değerler eğitimi, doğayı tanıma, yön bulma … gibi bir çok alanda etkinlikler gerçekleştirdiler.

Ayrıca izciler, üniforma ve malzeme kontrolü, çevre temizliği, oba halinde hareket etme, lidere itaat, istasyon yapma, zamana uyum, kampa uyum… gibi kriterlerden puanlamaya tabi tutuldular.

Dereceye giren obalara ödülleri liderleri tarafından takdim edildi.

Kampa katılıp büyük  fedakarlık yapan liderlerimiz başta olmak üzere, kampımızı ziyarete gelen Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma UYSAL Hanıma, müdürlerimiz Murat TAŞCI ve Ahmet DOĞAN Beye ve kamp süresince bizleri yalnız bırakmayan Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nizamettin TEKİN Beye de teşekkür ederiz.

İzci Kamp Yaptığı Sürece Yaşar.

Bir sonraki kampta görüşmek ümidiyle,

Cevapla